Çerez Örnek
canlı destek
Altın Molekül Ödülleri

Enstitümüz eski müdürlerinden Prof. Dr. Sıddık İçli, Altın Molekül Ödülleri kapsamında belirlenen "Kimya Bilimine Yön Veren 100 Türk Bilim İnsanı" arasında yer almıştır. Değerli hocamızı, tebrik ederiz.

 

Turkishtime’ın Hacettepe Üniversitesi, Kimya Bölümü, Biyokimya Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Adil Denizli liderliğinde gerçekleştirdiği Kimya Bilimine Yön Veren 100 Türk Araştırması, Kimya alanında önde gelen değerli bilim insanlarını bir araya getirdi. H-İndeksi değerlerinin yanı sıra, araştırma alanları, bilime ve insanlığa katkıları, aldıkları ödüller ve patentlerine de yer verildiği çalışma ile yeni nesil bilim insanları için ilham veren bir kaynak olması yanısıra, kimya endüstrisi ile kimya bilimi arasında bir köprü oluşturulması hedeflendi.

 

Hazırlanan araştırma kitabı, kimyanın beş ana bilim dalındaki (Organik Kimya, İnorganik Kimya, Analitik Kimya, Fiziksel Kimya, Biyokimya) Türk bilim insanlarını, araştırmalarının aldığı atıf sayısını gösteren ve evrensel kabul gören en yüksek H-İndeksi değerine (Google Scholar Veri tabanı kullanılarak) göre listelendi.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ