EGE ÜNİVERSİTESİ

Güneş Enerjisi Enstitüsü

Güneş, biyokütle, rüzgâr ve jeotermal enerji gibi yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili uygulamaya yönelik lisansüstü öğrenim vermek ve araştırma çalışmaları yürütmek amacıyla 1978 yılında kurulan Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü, ülkemizde bu alanda kurulmuş olan ilk ve tek enstitüdür.

Enerji ABD ve Enerji Teknolojisi ABD altında güneş ışınımlı fotokimya, optoelektronik, yeni nesil fotovoltaik hücre üretimi, güneş, biyokütle, rüzgâr ve jeotermal gibi yenilenebilir enerji kaynakları ile enerji yönetimi ve enerji verimliliği konularında uygulamaya yönelik araştırma ve projeler yürütülmektedir.


Haberler

DAHA FAZLA


‹
Atatürk ve Okuma Tutkusu

''Cumhuriyet ve Atatürk Etkinlikleri'' Kapsamında Söyleşi Tarih: 09.11.2018  Saat: 14:00 Yer: E.Ü. Güneş Enerjisi Enstitüsü Konferans Salo devamı..
Enerji Stres Testi Çalıştayı

Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü-Biyokütle Enerji Sistemleri ve Teknolojileri Merkezi(BESTMER) bünyesinde, 5 Ekim 2018 tarihinde, TÜBİTAK desteği ile &ld devamı..
Enstitümüz Akademiden Programı’nda

Duygucan Yüksel’in sunduğu Ege Üniversitesi ve Bölümlerinin tanıtıldığı ve Ege Üniversitesi TV'de yayınlanan Akademiden Programın 12. bölüm konuğu devamı..
İşte Güneş Sergisi (2014)

7 yas ve üzeri çocuklar, yetişkinler ve okul grupları için hazırlanmış interaktif bir sergi olan ve Almanya Federal Cumhuriyeti Bilim ve Araştırma Bakanlığı, “Kült&uum devamı..
EMO için Güneş Enerjisi Sistemleri Tesisat Eğitimleri

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi ile 28.05.2013 tarihinde imzalanan protokolle üniversite-meslek odaları işbirliği çerçevesinde elektrik-elektronik mühend devamı..
İzmir İli Yenilenebilir Enerji Sektör Analizi (2012)

İzmir’deki yenilenebilir enerji sektörünün mevcut durumunun, sorunlarının ve gelişme potansiyellerinin güncel veriler ışığında analitik değerlendirmeler ile ortaya konulma devamı..
Güneş Enerjili Bisiklet Taksi – Starlight Ecotour

Ege Üniversitesi Güneş Ekibinin 8 aylık çalışması sonucunda tasarlanıp üretilen araç Starlight Ecotour’un Seferihisar Belediye Başkanı Tunç SOYER ve Ege &U devamı..
›

Güncel